Historia bransoletek i opasek silikonowych z nadrukiem

13 paź

Pierwsze silikonowe opaski na rękę, które pojawiły się w Ameryce w 2004 roku, były to wyraźne żółte gumowe opaski „Livestrong”, które stały się globalnym symbolem pokonania raka, a w zasadzie wartości życia.

Od tego czasu silikonowe bransoletki stały się ulubieńcem dzieci, nastolatków, młodzieży i dorosłych na całym świecie.

Dlaczego opaski silikonowe stały się tak popularne?

Bransoletki te wykonane są z naturalnej gumy silikonowej. Są elastyczne, niełatwo je zniszczyć, nie są podatne na wysokie temperatury i mają współczynnik łatwości noszenia 😉
Opaski silikonowe są bezzapachowe i praktycznie nieszkodliwe. Silikon jest znany z tego, że jest przyjazny dla środowiska, co czyni go w dzisiejszym świecie, doskonałym wyborem dla ludzi świadomych ekologicznie.
Opaski silikonowe są często kojarzone z działaniami promocyjnymi, zorganizowanymi imprezami, koncertami muzycznymi i sportem. W rzeczywistości,opaski promocyjne mogą przekazać wiele znaczeń, zobowiązań, powiedzeń i motywów.
Wiele korporacji wykorzystało opaski silikonowe do reklamowania produktów. Dotyczy to między innymi McDonald’s, Pumy, a nawet Nike.

Kto wymyślił opaski na rękę?

Podczas gdy silikonowe opaski na rękę rozwinęły się w formę nowoczesnej biżuterii, która idealnie nadaje się do promocji i reklamy, historia bransoletek sięga 5 000 lat przed naszą erą. Egipcjanie wykonywali bransoletki z kamieni, kości i drewna, które często symbolizowały duchowe i religijne ideały. Tradycyjna bransoletka ze skarabeuszem była najbardziej popularna, ponieważ reprezentowała regenerację i odrodzenie. Niedawno archeolodzy znaleźli kilka artefaktów, które były datowane na około 40 000 lat p.n.e.

Pożniej bransoletki były wykonywane przy użyciu jakichkolwiek materiałów, które były wygodne, w tym np sznurka – było powszechną tradycją w Bułgarii i Grecji.

W Indiach, określone bransoletki często oznaczają stan cywilny kobiety, a w Ameryce Łacińskiej, tradycyjne bransoletki Azabache są noszone w celu zapewnienia ochrony przed złem.

Silikonowe bransoletki cieszą się ogromną popularnością od początku lat 2000, a coraz więcej z nich jest grawerowanych i wysyłanych każdego dnia.

Opaski na rękę dla mody i popkultury

Gumowe opaski na rękę stały się podstawową formą wyrażania siebie w latach 80-tych i 90-tych. Koncerty, festiwale, targi i imprezy były częstym miejscem, w którym można było zobaczyć ludzi noszących krzykliwe, neonowe bransoletki.

Podczas gdy większość powodów noszenia tych jaskrawych bransoletek była modnym dodatkiem, biznesy zaczęły używać ich do sprzedaży biletów i identyfikacji grup na imprezach, campingach, wyjazdach młodzieżowych, basenach i wycieczkach.

Silikonowe opaski na rękę zaczęły być postrzegane jako produkt marketingowy o wielu twarzach.


Gumowe bransoletki dla organizacji i ruchów

Chociaż silikonowe bransoletki zyskiwały na popularności w latach 80-tych i 90-tych, osiągnęły gorączkę popularności na początku XXI wieku wraz z ruchem Livestrong. Prosta żółta opaska stała się ikoną dzielenia się potężnym przesłaniem. To rozprzestrzeniło się jak ogień i wkrótce potem producenci opasek silikonowych zaczęli starać się nadążyć za rosnącym popytem na niestandardowe gumowe bransoletki dla wszelkiego rodzaju wydarzeń i kampanii PR np: świadomości walki z rakiem,

Od tego czasu miliony silikonowych opasek na rękę zostały dostosowane, wygrawerowane i wysłane do miejsc na całym świecie na masowe imprezy, zjazdy rodzinne, lub po prostu jako gadżety reklamowe.
Jakie są różne rodzaje silikonowych bransoletek?

Istnieje wiele stylów bransoletek silikonowych, w tym:

  • Niestandardowe bransoletki silkonowe
  • Bransoletki przyjaźni
  • Bransoletki medyczne
  • Opaski sportowe i opaski dla piłkarzy
  • Opaski na rękę i bransoletki silikonowe Tyvek
  • Bransoletki uświadamiające

Te ostatnie najczęściej kojarzone są z opaskami silikonowymi, które można dostosować do każdego wydarzenia, okazji, prezentu i nie tylko. Zazwyczaj te silikonowe opaski mają kolory o związane z wydarzeniem aby najlepiej je reprezentować.

Podobne posty

opaski silikonowe dla szkół i uczelni

Dlaczego opaski silikonowe dla szkół i uczelni są idealnym sposobem na promocję?

Opaski silikonowe dla szkół i uczelni to uniwersalny gadżet ze względu na…

Dowiedz się więcej
opaski silikonowe z nadrukiem

Jak opaski silikonowe z nadrukiem mogą służyć jako narzędzia motywacyjne w środowisku pracy?

Rozpocznij z impetem: Jak opaski silikonowe z nadrukiem odmieniają wizerunek Twojej firmy…

Dowiedz się więcej
opaski silikonowe chrześcijańskie

Jak Chrześcijańskie Opaski Silikonowe Mogą Wspierać Twoją Duchową Podróż w 21 wiek🌈

🙏 Wiara na wyciągnięcie ręki! Chrześcijańskie Opaski Silikonowe🌈 🕊️ Codzienne przypomnienie o…

Dowiedz się więcej
Kontynuuj zakupyTwój koszyk jest obecnie pusty!